Nors daugelis linkę manyti, kad kabeliai tiesiogiai garso kokybei įtakos neturi (toks buvau ir aš), mano patirtys su JBL L112 kolonėlėmis atskleidė tiesą. Tai istorija apie mano kelionę po laidų pasaulį, siekiant surasti tą „magišką“ kabelį, kuris sukeltų orgazmą (ausims).
Pirmieji Eksperimentai Džiunglėse
Kai tik įsigijau kolonėles, dar nesitikėjau, kad laidai galėtų turėti įtakos garsui. Tvirtai žinojau, kad laidas – tai tiesiog varis, plastikas ir trupinėlis techninio sumanumo juos teisingai pagaminti. Beje, 18 metų praleidau ne vieną pamainą kaip kabelių gamybos mašinų operatorius Lietkabelyje, kur gaminau R2 laidus, keliaujančius į pačių mersedesų vidurius. Laidus gaminęs ir buvęs radijo laidų vedėjas (toks realus žodžių žaismas), maniau, apie juos suprantu pakankamai: groti geriau ar blogiau gali tik kolonėlės, bet tikrai ne fuckin laidas.
Sidabro spąstai ir šamanų burtai
Tačiau įsigijus JBL L112, žinoma, atsirado ir viską žinantis draugas, kuris pasiūlė sidabrinius kabelius – tokius grynus, kad net suabejojau, ar gamtoje to sidabro tokio rastum. Rezultatas? JBL’ai įgavo tokį piktdžiugišką aštrumą, kurio nelinkėčiau ir didžiausiam priešui. Auč!
Tada į areną atėjo kitas draugas, laidų šamanas, pataręs rinktis „pigiausią elektros parduotuvės laidą“. „Nejuokauk, garso aštrumo tau tikrai nereikia!“ sakė. Tai, nuėjau, įsigijau tokį ir – voila! – nuo per aštraus hi-fi skambesio nusiritau į low-fi liūdesio pelkę. Bet buvo išmokta didi pamoka: LAIDAI TIKRAI KEIČIA GARSĄ.
"Snake Oil" ar nuoširdus 3 metų romanas?
Kiek vėliau hi-fi parduotuvėje prisistačiau nesąs iš tų, kurie „gyvatės aliejuje mirkytus“ kabelius perka, tad paprašiau pigiausio, bet patikimo laido. Davė AudioQuest. Grįžtu, įjungiu, ir vaizdas kaip gerame 3D filme – wow, garsas atgijo, kaip niekad įstabus! Su šiais AudioQuest laidai pragyvenau ilgiau nei su kai kuriomis merginomis – trejus metus. Bet kai atnaujinau įrangą, nusprendžiau, kad laikas ir laidams pakilti į kitą lygį. Why not? Nusipirkau brangesnius AudioQuest. Viskas atitiko lūkesčius: daugiau skaidrumo, vokalas - tiesiai priešais, instrumentai vos iš kolonėlės neiškrenta, bet… garsas “prarado sielą” (?) Gal tai ir yra tas „muzikalumo“ aspektas, kurio taip ieško audiofilai? Tai buvo kaip brangaus vyno ragavimas, gerai, skaniai, kokybiškai, bet nuobodu ir poemos neįkvepia parašyti.
Klausymo maratonas ir kankinančios abejonės
Galiausiai pabandžiau ir rekomenduotus japoniškus laidus. Keičiau ir klausiau tiek kartų, kad ausys visiškai nubuko. Tačiau, net ir po visų eksperimentų, ilgamečiai AudioQuest išlieka laimėtojai dėl to, ką dabar vadinu „muzikalumu“. Ir kas dabar? Miegoti neleidžia vienas klausimas: kiek iš tikrųjų „klausau“ laidų, o kiek – save patį? Rodos taip lengvai nepasibaigs šį kelionė po garso džiungles...
Mano laidų topas:
1. Sidabrinis laidas (nepamenu kieno)
2. Pigiausias elektros parduotuvės laidas (nepamenu)
3. AudioQuest Slip - DB 14/2 (1 vieta)
4. AudioQuest Rocket 11 (3 vieta)
5. Canare 4S11G (2 vieta) – bet gal verta dar paklausyti?!
Kiekvienas garso entuziastas ir audiofilas tikriausiai praleidžia milžinišką skaičių laiko eksperimentuodamas ir ieškodamas „to vienintelio“ kabelio ir bendro PA suderinamumo. Manau, bus pratęsimas, tai jei tau įdomu, kokie laidai manęs laukia toliau ir kokias kitas istorijas slepia garso pasaulis, sek mano vlogą čia ir viską sužinosi.
Subscribe www.tomasvejas.com/blog
Comments