Turbūt negaliu, bet padėsiu Lemon Joy kūrybą šalia tokių Lietuvos „darkerių“ kaip ba. ar Solo Ansamblis. Nors Lemon Joy, puikiai žinoma Lietuvoje grupė veteranė su visais savo šlageriais, bet negaliu ignoruoti jos synth-pop ir gotikinės muzikos šaknų. O dar skaniau pavyktų paragauti šaknų, kelionėje laiku į 1998 m. gegužės mėnesį, kai Igoris, Olegas ir Maksimas metė gitaras į šalį ir pradėjo kurti elektroninę muziką savo antrajam studijiniui albumui „Super“.
Tiems kas nežino, keletas faktų:
Lemon Joy yra tokia sena, bet vis dar grojanti grupė, kad mes dinozaurus pamiršom, bet apie juos dar nepasisekė.
Lemon Joy yra tokia sena grupė, kad ji sudalyvavo “Roko marše”, tais laikais kai maršai Lietuvoje visai kitaip atrodė ir skambėjo.
Lemon Joy - tokia sena grupė, kai aš ja kažkur išgirstu atrodo, lyg tai kažkas paleido „Modern Talking“ plokštelę iš antikvariato.
Bet grįžkime atgal, kai Lemon Joy buvo jauni ir raw, o grupės vokalistui ir tekstų autoriui Igoriui Kofui buvo 23 metai. Albume vietoje jaunatviško maksimalizmo ir entuziastingo polėkio, girdisi - liūdnas (ir jautrus) Igorio Kofo balsas. Dainų tekstai atspindi pyktį, nusivylimą, išsiskyrimo skausmą, bipolines (tikiuosi nieko neįžeidžiau) nuotaikas, susitaikymą ir galbūt net galima rasti aliuzijų į narkotikus. Žodžiu, tai – jaunimo dainos apie meilę. Žinoma, ne apie tobulą paveiksliuką iš instagramo, o apie šalutinį meilės poveikį. Apie tą, kurį visi puikiai žinome, bet gėda kam nors pasakoti. Gal tai - priežastis kodėl albumas skamba taip „darkeriškai“ ir EMOcionaliai. O pavadinimas „Super“ čia įgauna ironijos prieskonio. Muzika vietomis banguoja į post-punk gitaras, kitomis bangomis ritmika nuneša į seną, gerą trance vakarėlį (su tais nebemadingais ir dabar juokingai skambančiais elektrinių būgnų efekto pakilimais prieš priedainį ar dropą.) Nors pvz. kūrinys „Balta Meilė„, mano nuomone, dabar atgimtų sugrįžtančioje tranzo/techno scenoje. Viskas sukasi ratu, tai - dabarties muzika iš 90-ųjų pabaigos.
Trumpai tariant. Albumo kūriniai, „Karolis“ ir „Balta Meilė“ (ypač versija su grupė Dinamika primadona Irma) kažkada turėjo garbingą vietą mano (paauglio) kasečių kolekcijoje, bet viskas buvo taip seniai, kad galvojau, jog tai buvo netiesa. Bet prieš mėnesį ar kelis, atsitiktinai išgirdau kūrinį „Šalia“. Mane užkabino neįprastai alternatyvus skambesys po kurio sekė viso albumo perklausa Spotify ir pakartot.lt bei albumo gyvenimo retrospektyva.
Antrasis Lemon’s Joy studijinis albumas „Super“ (galima būtų užskaityti techniškai kaip pirmąjį Lemon Joy albumą, dėl pakeisto grupės pavadinimo ir skambesio, kuris ją lydi iki šiol).
1998 m. albumą Bomba Records išleido kasetėje ir kompakte.
2018 m. albumą remaster'ino ir jis sugrįžo į CD laikmeną.
2023 m. albumas pirmą kartą įgavo vinilo formatą ir pakliuvo į mano rankas.
Tikrai kokybiškas, , gerai skambantis (kiek gerai gali skambėti lietuviška 90s elektronika?), juodas vinilas, kuris džiugins juodas širdis, tiek aktualumu, tiek pat ir nostalgiškais prisiminimais.
Kaip dažnai dinozaurai koncertuoja dabar? Iš tiesų, sunku atsakyti, bet (I. Kofo gimtadienio proga) galimai koncerto sulauksime rugpjūtį, „Vasaros terasoje“. Jei Lemon Joy gros dainas iš šio albumo, aš ateisiu paklausyti gyvai, nes tai būtų tiesiog SUPER!
Lemon Joy FB paskyra.
Naująjį, perleistą albumą galite įsigyti parašę man per chat arba hello@tomasvejas.com
Taip pat, galite užsisakyti tiesiai iš platintojų - mp3 agentūros, kurie įsikūrę Vilniaus naujamiestyje, bei online - buymusic.lt
Balsas, gitaros, klavišiniai, programavimas - I. Kofas
Klavišiniai, programavimas, antras balsas - S. Grėjus
Klavišiniai, programavimas - A. Baužys
Gitaros - O. Dikermanas
Būgnai - M. Bambras
Muzika, aranžuotės- I. Kofas, S. Grėjus
Žodžiai- I. Kofas
Prodiusavo - I. Kofas, S. Grėjus, A. Baužys
Įrašyta studijose „Jet Sound“ ir „M-1“ 1997-1998 m.
Garso atnaujinimas ir paruošimas leidybai „Katara Studios“
Technics sl-5300
AT-VM95SH Shibata Stereo Cartridge
Quad 44/405
JBL l112
Comments